P51-500-S-L-D-4.5V-000-000
5S-P51-500-S-L-D-4.5V-000-000
P51-500-S-L-D-4.5V-000-000
SENSOR 500PSI M10-1.25 6H 4.5V
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:500 PSI (3447.38 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Female - M10 x 1.25
Maximum Pressure:Deutsch
Operating Temperature:3 Pin