P51-500-S-E-I12-5V-000-000
5S-P51-500-S-E-I12-5V-000-000
P51-500-S-E-I12-5V-000-000
SENSOR 500PSIS 3/8 UNF 5V 12
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:500 PSI (3447.38 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 3/8 (9.52mm) UNF