P51-500-S-B-MD-20MA-000-000
5S-P51-500-S-B-MD-20MA-000-000
P51-500-S-B-MD-20MA-000-000
SENSOR 500PSIS 1/8 NPT 4-20 MA
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:500 PSI (3447.38 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 1/8 (3.18mm) NPT
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin