P51-500-S-B-I36-4.5OVP-000-000
5S-P51-500-S-B-I36-4.5OVP-000-000
P51-500-S-B-I36-4.5OVP-000-000
SENSOR 500PSIS 1/8NPT 4.5V OVP
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:500 PSI (3447.38 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 1/8 (3.18mm) NPT