P51-500-A-Y-D-5V-000-000
5S-P51-500-A-Y-D-5V-000-000
P51-500-A-Y-D-5V-000-000
SENSOR 500PSI 7/16-20-2B 1-5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:500 PSI (3447.38 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Female - 7/16 (11.11mm) UNF
Maximum Pressure:Deutsch
Operating Temperature:3 Pin