P51-500-A-P-MD-20MA-000-000
5S-P51-500-A-P-MD-20MA-000-000
P51-500-A-P-MD-20MA-000-000
SENSOR 500PSI M20-1.5 6G 4-20MA
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:500 PSI (3447.38 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - M20 x 1.5
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin