P51-500-A-L-M12-5V-000-000
5S-P51-500-A-L-M12-5V-000-000
P51-500-A-L-M12-5V-000-000
SENS 500PSI M10-1.25 6H FEM 5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:500 PSI (3447.38 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Female - M10 x 1.25
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:M12
Operating Temperature:4 Pin