Pressure Sensors, TransducersSSI Technologies Inc P51-500-A-L-I36-20MA-000-000
P51-500-A-L-I36-20MA-000-000
5S-P51-500-A-L-I36-20MA-000-000
P51-500-A-L-I36-20MA-000-000
SENSOR 500PSI M10-1.25 6H 4-20MA
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 500 PSI (3447.38 kPa) |
| Output Type: | Analog Current |
| Output: | 4 mA ~ 20 mA |
| Accuracy: | ??????0.5% |
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 30 V |