P51-500-A-F-D-20MA-000-000
5S-P51-500-A-F-D-20MA-000-000
P51-500-A-F-D-20MA-000-000
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT 4-20MA
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:500 PSI (3447.38 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 1/4 (6.35mm) NPT
Maximum Pressure:Deutsch
Operating Temperature:3 Pin