P51-500-A-E-MD-20MA-000-000
5S-P51-500-A-E-MD-20MA-000-000
P51-500-A-E-MD-20MA-000-000
SENSOR 500PSI 3/8-24 UNF 4-20MA
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:500 PSI (3447.38 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 3/8 (9.52mm) UNF
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin