P51-50-S-Y-I12-4.5OVP-000-000
5S-P51-50-S-Y-I12-4.5OVP-000-000
P51-50-S-Y-I12-4.5OVP-000-000
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B .5-4.5V
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:50 PSI (344.74 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Female - 7/16 (11.11mm) UNF