Pressure Sensors, TransducersSSI Technologies Inc P51-50-S-L-I36-4.5OVP-000-000
P51-50-S-L-I36-4.5OVP-000-000
5S-P51-50-S-L-I36-4.5OVP-000-000
P51-50-S-L-I36-4.5OVP-000-000
SENSOR 50PSI M10-1.25 6H .5-4.5V
Product Description
| Packaging: | MediaSensor? |
| Pressure Type: | Sealed Gauge |
| Operating Pressure: | 50 PSI (344.74 kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy: | ??????1% |
| Voltage - Supply: | 5V |