P51-50-S-I-I12-20MA-000-000
5S-P51-50-S-I-I12-20MA-000-000
P51-50-S-I-I12-20MA-000-000
SENSOR 50PSIS 7/16 UNF 4-20 MA
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:50 PSI (344.74 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 7/16 (11.11mm) UNF