P51-50-S-B-MD-5V-000-000
5S-P51-50-S-B-MD-5V-000-000
P51-50-S-B-MD-5V-000-000
SENSOR 50PSIS 1/8 NPT 5V
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:50 PSI (344.74 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 1/8 (3.18mm) NPT
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin