P51-50-S-AA-P-5V-000-000
5S-P51-50-S-AA-P-5V-000-000
P51-50-S-AA-P-5V-000-000
SENSOR 50PSIS 7/16 UNF 5V
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:50 PSI (344.74 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 7/16 (11.11mm) UNF
Maximum Pressure:Packard
Operating Temperature:3 Pin