Pressure Sensors, TransducersSSI Technologies Inc P51-50-G-L-I12-20MA-000-000
P51-50-G-L-I12-20MA-000-000
5S-P51-50-G-L-I12-20MA-000-000
P51-50-G-L-I12-20MA-000-000
SENSOR 50PSI M10-1.25 6H 4-20MA
Product Description
| Packaging: | MediaSensor? |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 50 PSI (344.74 kPa) |
| Output Type: | Analog Current |
| Output: | 4 mA ~ 20 mA |
| Accuracy: | ??????1% |
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 30 V |