P51-50-G-AA-P-4.5V-000-000
5S-P51-50-G-AA-P-4.5V-000-000
P51-50-G-AA-P-4.5V-000-000
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF .5-4.5V
Product Description
Packaging:MediaSensor?
Pressure Type:Vented Gauge
Operating Pressure:50 PSI (344.74 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 7/16 (11.11mm) UNF
Maximum Pressure:Packard
Operating Temperature:3 Pin