P51-50-A-Y-MD-5V-000-000
5S-P51-50-A-Y-MD-5V-000-000
P51-50-A-Y-MD-5V-000-000
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B 1-5V
Product Description
Packaging:MediaSensor?
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:50 PSI (344.74 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Female - 7/16 (11.11mm) UNF
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin