P51-50-A-P-P-5V-000-000
5S-P51-50-A-P-P-5V-000-000
P51-50-A-P-P-5V-000-000
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G 1-5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:50 PSI (344.74 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - M20 x 1.5
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:Packard
Operating Temperature:3 Pin