Pressure Sensors, TransducersSSI Technologies Inc P51-50-A-L-I36-5V-000-000
P51-50-A-L-I36-5V-000-000
5S-P51-50-A-L-I36-5V-000-000
P51-50-A-L-I36-5V-000-000
SENSOR 50PSI 14MM M10-1.25 6H 5V
Product Description
| Packaging: | MediaSensor? |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 50 PSI (344.74 kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 1 V ~ 5 V |
| Accuracy: | ??????1% |
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 30 V |