P51-50-A-J-I12-5V-000-000
5S-P51-50-A-J-I12-5V-000-000
P51-50-A-J-I12-5V-000-000
SENSOR 50PSI 5/8 3/8-24 UNF 5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:50 PSI (344.74 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 3/8 (9.52mm) UNF