P51-50-A-G-I12-20MA-000-000
5S-P51-50-A-G-I12-20MA-000-000
P51-50-A-G-I12-20MA-000-000
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT 4-20MA
Product Description
Packaging:MediaSensor?
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:50 PSI (344.74 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 1/8 (3.18mm) NPT