P51-50-A-AF-I12-4.5OVP-000-000
5S-P51-50-A-AF-I12-4.5OVP-000-000
P51-50-A-AF-I12-4.5OVP-000-000
SENSOR 50PSI 9/16-18 UNF .5-4.5V
Product Description
Packaging:MediaSensor?
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:50 PSI (344.74 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 9/16 (14.29mm) UNF