P51-3000-S-L-D-20MA-000-000
5S-P51-3000-S-L-D-20MA-000-000
P51-3000-S-L-D-20MA-000-000
SENSOR 3000PSIS M10 4-20MA
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:3000 PSI (20684.27 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Female - M10 x 1.25
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:Deutsch
Operating Temperature:3 Pin