Pressure Sensors, TransducersSSI Technologies Inc P51-3000-A-L-D-20MA-000-000
P51-3000-A-L-D-20MA-000-000
5S-P51-3000-A-L-D-20MA-000-000
P51-3000-A-L-D-20MA-000-000
SENSOR 3000PSI M10-1.25 6H 20MA
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 3000 PSI (20684.27 kPa) |
| Output Type: | Analog Current |
| Output: | 4 mA ~ 20 mA |
| Accuracy: | ??????0.5% |
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 30 V |
| Port Size: | Female - M10 x 1.25 |
| Maximum Pressure: | Deutsch |
| Operating Temperature: | 3 Pin |