P51-300-S-E-I12-4.5OVP-000-000
5S-P51-300-S-E-I12-4.5OVP-000-000
P51-300-S-E-I12-4.5OVP-000-000
SENSOR 300PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:300 PSI (2068.43 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 3/8 (9.52mm) UNF