P51-300-S-AF-P-20MA-000-000
5S-P51-300-S-AF-P-20MA-000-000
P51-300-S-AF-P-20MA-000-000
SENSOR 300PSIS 9/16 UNF 4-20MA
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:300 PSI (2068.43 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 9/16 (14.29mm) UNF
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:Packard
Operating Temperature:3 Pin