P51-300-G-L-MD-20MA-000-000
5S-P51-300-G-L-MD-20MA-000-000
P51-300-G-L-MD-20MA-000-000
SENSOR 300PSI M10-1.25 6H 4-20MA
Pressure Type:Vented Gauge
Operating Pressure:300 PSI (2068.43 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Female - M10 x 1.25
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin