Pressure Sensors, TransducersSSI Technologies Inc P51-300-G-L-I12-5V-000-000
P51-300-G-L-I12-5V-000-000
5S-P51-300-G-L-I12-5V-000-000
P51-300-G-L-I12-5V-000-000
SENSOR 300PSI M10-1.25 6H 1-5V
Product Description
| Packaging: | MediaSensor? |
| Pressure Type: | Vented Gauge |
| Operating Pressure: | 300 PSI (2068.43 kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 1 V ~ 5 V |
| Accuracy: | ??????0.5% |
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 30 V |