P51-300-G-AA-P-4.5OVP-000-000
5S-P51-300-G-AA-P-4.5OVP-000-000
P51-300-G-AA-P-4.5OVP-000-000
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V
Pressure Type:Vented Gauge
Operating Pressure:300 PSI (2068.43 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 7/16 (11.11mm) UNF
Maximum Pressure:Packard
Operating Temperature:3 Pin