P51-300-A-Y-MD-5V-000-000
5S-P51-300-A-Y-MD-5V-000-000
P51-300-A-Y-MD-5V-000-000
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B 1-5V
Product Description
Packaging:MediaSensor?
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:300 PSI (2068.43 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Female - 7/16 (11.11mm) UNF
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin