P51-300-A-P-I12-5V-000-000
5S-P51-300-A-P-I12-5V-000-000
P51-300-A-P-I12-5V-000-000
SENSOR 300PSI 22MM M20-1.5 6G 5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:300 PSI (2068.43 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V