P51-300-A-AF-P-5V-000-000
5S-P51-300-A-AF-P-5V-000-000
P51-300-A-AF-P-5V-000-000
SENSOR 300PSI 9/16-18 UNF 1-5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:300 PSI (2068.43 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 9/16 (14.29mm) UNF
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:Packard
Operating Temperature:3 Pin