Pressure Sensors, TransducersSSI Technologies Inc P51-2000-A-L-I12-4.5OVP-000-000
P51-2000-A-L-I12-4.5OVP-000-000
5S-P51-2000-A-L-I12-4.5OVP-000-000
SENSOR 2000PSI M10-1.25 6H 4.5V
Product Description
| Packaging: | MediaSensor? |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 2000 PSI (13789.51 kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy: | ??????0.5% |
| Voltage - Supply: | 5V |