P51-2000-A-C-D-4.5OVP-000-000
5S-P51-2000-A-C-D-4.5OVP-000-000
P51-2000-A-C-D-4.5OVP-000-000
SENSOR 2000PSI M12-1.5 6G 4.5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:2000 PSI (13789.51 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - M12 x 1.5
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:Deutsch
Operating Temperature:3 Pin