P51-200-S-U-P-4.5OVP-000-000
5S-P51-200-S-U-P-4.5OVP-000-000
P51-200-S-U-P-4.5OVP-000-000
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V
Product Description
Packaging:MediaSensor?
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:200 PSI (1378.95 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Female - 7/16 (11.11mm) UNF
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:Packard
Operating Temperature:3 Pin