Pressure Sensors, TransducersSSI Technologies Inc P51-200-S-L-I12-5V-000-000
P51-200-S-L-I12-5V-000-000
5S-P51-200-S-L-I12-5V-000-000
P51-200-S-L-I12-5V-000-000
SENSOR 200PSIS M10 5V 12
Product Description
| Packaging: | MediaSensor? |
| Pressure Type: | Sealed Gauge |
| Operating Pressure: | 200 PSI (1378.95 kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 1 V ~ 5 V |
| Accuracy: | ??????0.5% |
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 30 V |