Pressure Sensors, TransducersSSI Technologies Inc P51-200-S-L-D-4.5OVP-000-000
P51-200-S-L-D-4.5OVP-000-000
5S-P51-200-S-L-D-4.5OVP-000-000
P51-200-S-L-D-4.5OVP-000-000
SENSOR 200PSI M10-1.25 6H 4.5V
Product Description
| Packaging: | MediaSensor? |
| Pressure Type: | Sealed Gauge |
| Operating Pressure: | 200 PSI (1378.95 kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy: | ??????0.5% |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Port Size: | Female - M10 x 1.25 |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | Amplified Output |
| Termination Style: | Temperature Compensated |
| Maximum Pressure: | Deutsch |
| Operating Temperature: | 3 Pin |