P51-200-S-E-D-20MA-000-000
5S-P51-200-S-E-D-20MA-000-000
P51-200-S-E-D-20MA-000-000
SENSOR 200PSIS 3/8 UNF 4-20MA
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:200 PSI (1378.95 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 3/8 (9.52mm) UNF
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:Deutsch
Operating Temperature:3 Pin