P51-200-S-D-D-5V-000-000
5S-P51-200-S-D-D-5V-000-000
P51-200-S-D-D-5V-000-000
SENSOR 200PSIS 7/16 UNF 5V INPUT
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:200 PSI (1378.95 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 7/16 (11.11mm) UNF
Maximum Pressure:Deutsch
Operating Temperature:3 Pin