P51-200-S-A-MD-20MA-000-000
5S-P51-200-S-A-MD-20MA-000-000
P51-200-S-A-MD-20MA-000-000
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT 4-20MA
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:200 PSI (1378.95 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 1/4 (6.35mm) NPT
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin