P51-1500-S-Y-P-5V-000-000
5S-P51-1500-S-Y-P-5V-000-000
P51-1500-S-Y-P-5V-000-000
SENSOR 1500PSIS 7/16 5V
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:1500 PSI (10342.14 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Female - 7/16 (11.11mm) UNF
Maximum Pressure:Packard
Operating Temperature:3 Pin