P51-1500-S-L-MD-20MA-000-000
5S-P51-1500-S-L-MD-20MA-000-000
P51-1500-S-L-MD-20MA-000-000
SENSOR 1500PSIS M10 4-20 MA
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:1500 PSI (10342.14 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Female - M10 x 1.25
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin