P51-1500-S-B-MD-5V-000-000
5S-P51-1500-S-B-MD-5V-000-000
P51-1500-S-B-MD-5V-000-000
SENSOR 1500PSIS 1/8 NPT 5V
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:1500 PSI (10342.14 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 1/8 (3.18mm) NPT
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin