P51-1500-S-AF-I12-20MA-000-000
5S-P51-1500-S-AF-I12-20MA-000-000
P51-1500-S-AF-I12-20MA-000-000
SENSOR 1500PSIS 9/16 UNF 4-20 MA
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:1500 PSI (10342.14 kPa)
Output Type:Analog Current
Output:4 mA ~ 20 mA
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 9/16 (14.29mm) UNF