P51-1500-S-A-D-4.5V-000-000
5S-P51-1500-S-A-D-4.5V-000-000
P51-1500-S-A-D-4.5V-000-000
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:1500 PSI (10342.14 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 1/4 (6.35mm) NPT
Maximum Pressure:Deutsch
Operating Temperature:3 Pin