P51-1500-A-D-I12-5V-000-000
5S-P51-1500-A-D-I12-5V-000-000
P51-1500-A-D-I12-5V-000-000
SENSOR 1500PSI 7/16-20 UNF 1-5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:1500 PSI (10342.14 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:1 V ~ 5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:8 V ~ 30 V
Port Size:Male - 7/16 (11.11mm) UNF