P51-1500-A-AD-D-4.5OVP-000-000
5S-P51-1500-A-AD-D-4.5OVP-000-000
P51-1500-A-AD-D-4.5OVP-000-000
SENSOR 1500PSI 7/16-20UNF 4.5V
Pressure Type:Absolute
Operating Pressure:1500 PSI (10342.14 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 7/16 (11.11mm) UNF
Maximum Pressure:Deutsch
Operating Temperature:3 Pin