P51-15-S-Y-MD-4.5V-000-000
5S-P51-15-S-Y-MD-4.5V-000-000
P51-15-S-Y-MD-4.5V-000-000
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:15 PSI (103.42 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Female - 7/16 (11.11mm) UNF
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:MD
Operating Temperature:4 Pin