P51-15-S-UB-D-4.5V-000-000
5S-P51-15-S-UB-D-4.5V-000-000
P51-15-S-UB-D-4.5V-000-000
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT .5-4.5V
Pressure Type:Sealed Gauge
Operating Pressure:15 PSI (103.42 kPa)
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:??????1%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 1/8 (3.18mm) NPT
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output
Termination Style:Temperature Compensated
Maximum Pressure:Deutsch
Operating Temperature:3 Pin